Raskaus ja synnytys
Doulan palvelupaketit
Tästä löydät valmiiksi suunnittelemani doulan palvelupaketit, joista voit valita itsellesi mieleisen.
Kuitenkin kaikki odottajat ja synnyttäjät perheineen ovat yksilöllisiä, joten kaikkia paketteja voidaan muokata tarpeiden mukaan. Kysy rohkeasti muokkausmahdollisuuksista, mikäli mikään seuraavista paketeista ei sellaisenaan tunnu omalta. Paketin voi maksaa erissä, maksusuunnitelmat laaditaan aina tapauskohtaisesti.
SUOJASSA - Laaja paketti
4 x 2h tapaamista jaettuna ennen ja jälkeen synnytyksen
4 vk synnytyspäivystys
Läsnäolo synnytyksessä
1 x 1h rentoutushoito raskaus- tai postpartumaikana
Etätuki sopimuksen voimassaoloajan aina viimeiseen tapaamiseen saakka
Hinta 1245 € (sis. alv 24%)
TURVASSA - Peruspaketti
2 x 2h tapaamista jaettuna ennen ja jälkeen synnytyksen
4 vk synnytyspäivystys
Läsnäolo synnytyksessä
Etätuki sopimuksen voimassaoloajan aina viimeiseen tapaamiseen saakka
Hinta 970 € (sis. alv 24%)
TÄSSÄ JA NYT - Hetidoulaus
Jos huomaat kaipaavasti doulan tukea, kun synnytys on käynnistymässä tai ehkä jo käynnissä, voit soittaa ja kysyä pääsisinkö paikalle.
- Läsnäolo synnytyksessä.
- 1 x 2h tapaaminen / kotikäynti synnytyksen jälkeen
- Etätuki synnytyksestä aina viimeiseen tapaamiseen saakka
Hinta 605 € (sis. alv 24%)
VIERELLÄ - Sektiodoulaus
Sinulle, jolla on tiedossa suunniteltu sektio, johon haluat doulan tueksesi.
2 x 2h tapaamista jaettuna ennen ja jälkeen synnytyksen
Läsnäolo sektiosynnytyksessä
Etätuki sopimuksen voimassaoloajan aina viimeiseen tapaamiseen saakka
Hinta 710 € (sis. alv 24%)
MUKANA POLULLASI - Raskausdoulaus
3 x 2h tapaamista jaettuna ennen ja jälkeen synnytyksen
Etätuki sopimuksen voimassaoloajan aina viimeiseen tapaamiseen saakka
Hinta 315 € (sis. alv 24%)
- Kaikki palvelupaketit sisältävät maksuttoman tutustumistapaamisen, jolloin voimme tunnustella olisinko sopiva doula kulkemaan rinnalla teidän raskaus- / synnytysmatkallanne. Tutustumistapaaminen voidaan toteuttaa livenä tai puhelimitse ja sen kesto on noin 30 minuuttia.
Doulatapaaminen
Voit varata minulta myös yksittäisiä tapaamisia joko paketin lisänä tai aivan erikseen (palvelupaketin lisänä tapaamiset ovat hiukan edullisempia kuin erikseen ostettuna). Doulatapaaminen voi tulla kyseeseen tilanteessa, jolloin kaipaat vähän rohkaisua tulevaan synnytykseen tai esimerkiksi apua synnytystahdon laatimiseen, muttet kaipaa pidempiaikaista doulasuhdetta. Mikäli olet jo synnyttänyt, voimme doulatapaamisessa käydä läpi synnytyskokemusta esimerkiksi synnytyslabyrintin avulla tai muuten keskustellen kokemuksestasi.
Tapaamiset voidaan toteuttaa joko kasvotusten tai tarpeen mukaan myös etänä Skypen tai WhatsApp-sovelluksen avulla.
Hinnat (sis. alv 24%):
Yksittäiset tapaamiset
- 2h 115 €
- 3h 150 €
- 4h --> 50 € / tunti
Ostaessasi useamman tapaamisen kerralla, jää yksittäisen tapaamisen hinta edullisemmaksi!
Äitijuhlat
Järjestän pyynnöstä myös äitijuhlia. Mikäli juhlien järjestäminen kiinnostaa, olethan minuun suoraan yhteydessä, keskustellaan toiveistanne juhlien suhteen. Juhlajärjestelyn hinta muodostuu halutuista palveluista sekä työtunneista, joita valmistelu ja juhlissa läsnä oleminen minulta vaatii. Lähtöhinta juhlapalvelulle on 250 €.
- Kaikki hinnat sisältävät matkat 30 km säteellä Joensuun keskustasta, ylittävältä osalta laskutetaan 0,40 €/km.